- 30-06-22Eén op de vijf IT-beslissers heeft weinig vertrouwen in databescherming en privacy in de cloud
- 27-05-22Update RFO netwerk incident 17-04-2022
- 23-05-22Freedom of Information Coalition (FOIC) stapt naar de Europese rechter
- 04-05-22Drie op de tien IT-beslissers: beveiliging klantdata laat te wensen over
- 21-04-22Kwart IT-beslissers vindt aandacht voor privacy overdreven
- 19-04-22RFO Netwerk Incident 17-04-2022
- 07-04-22Locatie dataopslag niet in top drie argumenten voor keuze cloudprovider
- 09-03-22The Hague Centre for Strategic Studies migreert dataplatform naar BIT NL Cloud
- 22-02-22Vier op de tien IT-beslissers weten niet wat cloudprovider doet aan databeveiliging
- 21-02-22BIT-MeetMe weer volledig open
Verspreiding trojan via nu.nl treft ook BIT-klanten
Normaliter verspreidt BIT niet dit soort berichten, maar gezien de ernst en omvang is besloten dit toch extra bij onze klanten onder de aandacht te brengen:
Op woensdag 14 maart is er gedurende enkele uren via de populaire website nu.nl een trojan verspreid onder bezoekers die gebruik maken van het Windows-besturingssysteem. Inmiddels is duidelijk dat er een zeer groot aantal bezoekers geïnfecteerd zijn voordat de trojan bekend werd bij virusscanners. Analyses van netwerkverkeer tonen aan dat ook een aanzienlijk aantal klanten van BIT geïnfecteerd zijn met deze trojan.
Wij raden daarom onze klanten met klem aan om hun systemen op infectie te controleren. Het Nationaal Cyber Security Center heeft inmiddels een advies online gezet met meer uitleg. Hierin wordt ook gerefereerd aan tools die de trojan kunnen detecteren en verwijderen.
Het up-to-date houden van besturingssystemen en gebruik van een virusscanner is natuurlijk altijd al raadzaam, maar zeker nu adviseren wij u om uw systemen extra goed na te kijken op infecties. Op nu.nl is inmiddels ook een artikel met informatie en adviezen over de infectie te vinden.